CENTRA  AKTIVIT

Centra aktivit

Vzdělávací program je realizován podle principů Začít spolu. Dětem je dán prostor učit se vlastní činností a prožitkem. Vzdělávání probíhá ve větších tematických celcích, v podnětném učebním prostředí uspořádaném do center aktivit.

KNIHY A PÍSMENA – probouzí zájem dětí o čtení a psaní a podporuje rozvoj "předčtenářské" gramotnosti.

DOMÁCNOST – dochází zde k propojení učení s reálným životem. Osobnost dítěte se rozvíjí hrou – při ztvárňování sociálních rolí.

MANIPULAČNÍ A STOLNÍ HRY – je zaměřeno především na rozvíjení jemné motoriky, poznávání barev, tvarů a číslic. Rozvíjejí se zde matematické představy, koordinace, myšlení.

POKUSY A OBJEVY – podporuje pozorování, různé pokusy, zkoumání, bádání, objevování a experimentování

VODA A PÍSEK – podporují smyslový rozvoj dítěte, podporují také tělesný rozvoj, koordinaci svalů celého těla a jemnou motoriku, rozvíjí polytechnické vzdělávání.

ATELIÉR – umožňuje dětem vyjádřit svobodně své pocity, dojmy a zážitky prostřednictvím tvořivých činností.

DÍLNA – děti zde pracují s materiály a nástroji, se kterými se setkávají v dílnách svých rodičů a prarodičů.

KOSTKY –rozvíjí jemnou i hrubou motoriku, prostorovou představivost, matematické dovednosti, ale zejména vzájemné komunikaci a spolupráci.

HUDBA – napomáhá k rozvoji myšlení a abstrakce, rozvíjí paměť, motoriku, koordinaci pohybů a jazykový vývoj. Je prostředkem komunikace, zábavy, a relaxace.

POHYB – podporuje hrubou motoriku, přirozený pohyb a fyzické dovednosti.

DRAMATIKA – probíhají zde zejména námětové a napodobivé hry, při nichž si děti rozvíjejí komunikační schopnosti, slovní zásobu a paměť.